Nowość - AudioPlay 0.9.8 !

19 lipiec, 2010

audioplay_logoPo prawie rocznej przerwie AudioPlay powrócił. Najnowsze wydanie webowego odtwarzacza mp3 doczekało się kilku pożytecznych funkcji. Dodano między innymi możliwość sterowania odtwarzaczem za pomocą JavaScriptu oraz wywoływania zewnętrznych skryptów. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu http://www.strangecube.com/audioplay/.

AudioPlay - nowa wersja

29 kwiecień, 2009

audioplay logoDostępna jest już kolejna wersja jednoprzyciskowego odtwarzacza AudioPlay (www.strangecube.com/audioplay). Pojawiła się nowa funkcjonalność np. możliwośc łączenia odtwarzaczy w tzw. łańcuchy. Można w ten sposób uzyskać efekt playlisty zbudowanej z kilku odtwarzaczy. Webowy gadżet dostał także nieco inną szatę graficzną. Od tej wersji obsługiwane są przezrozyste skórki. Niezmiennie odtwarzacz dostępny jest zarówno w wersji offline (ściaganej i później instalowanej na stronie), oraz w wersji online z dostępnym generatorem kodu.

WiFi 10Gbps

25 styczeń, 2009

tcl53635Naukowcy z Georgia Electronic Design Center (GEDC) wyprodukowali układ radiowy dający zupełnie nowe możliwości na polu sieci bezprzewodowych. Układ został wykonany w technologii CMOS i pozwala na transmisję sygnału radiowego na częstotliwości 60GHz. Testy czipu wykazały, że dzięki niemu możliwa jest transmisja danych z prędkością 15Gbps na odległość 1 metra, oraz 10Gbps przy odległości 5 metrów. Wyniki nie są może imponujące, ale opracowane rozwiązanie na pewno jest kolejnym śmiałym krokiem na drodze do łączących wiele funkcji sieci bezprzewodowych wykorzystywanych w domowych centrach multimedialnych, kioskach itp.

Źródło: www.gatech.edu

Toshiba bez pilota.

18 styczeń, 2009

metoda_sterowania_gestami_3088667Firma Toshiba pracuje nad technologią obsługi telewizorów za pomocą gestów. Rozwiązanie to zostało już zaprezentowane na ostatnich targach CES. Podczas prezentacji zademonstrowano przewijanie materiałów wideo, przełączanie między nimi, regulację głośności itp. Na uwagę zasługuję również całkiem ładna oprawa graficzna. System taki ma jednak spore wymagania sprzętowe, dlatego do jego realizacji zastosowano procesor z ośmioma jednostkami RISC i taktowany zegarem 3,2GHz. Jeśli technologia ta się rozwinie to możliwe, że w przyszłości Toshiba w ogóle zrezygnuje z tradycyjnych pilotów w niektórych modelach telewizorów.

Źródło: nt.interia.pl

Obraz 3D w kostce

9 styczeń, 2009

cube3Japońscy naukowcy z National Institute of Information opracowali nowy sposób na wyświetlanie trójwymiarowych obrazów. gCubic, bo tak nazywa się gadżet ma kształ sześcianu o boku długości 10cm. Na każdej ścianie znajduje się ekran LCD pokryty mikroskopijnymi soczewkami. Odpowiednie sterowanie każdym z wyświetlaczy pozwala na uzyskanie złudzenia trójwymiarowego obiektu wewnątrz kostki. Otwiera to nowe drogi w technikach wizualizacji. Studenci, nauczyciele, inżynierowie otrzymaliby tanie i wygodne narzędzie do prezentacji 3D. Autorzy pomysłu twierdzą, że prace nad projektem powinny zakończyć się w ciągu trzech lat. Prototyp zostanie zaprezentowany w trakcie 3D Image Conference 2008 w dniach 10-11 lipca 2008.

Źródło: fotoblogia.pl